Sophie la giraffe® - ikonická hračka z Francie

Sophie la giraffe® je první dětskou hračkou, která doslova láme rekordy v oblíbenosti u rodičů i jejich ratolestí! 

Bylo nebylo, kdysi dávno ve Francii...

Malá žirafka se narodila 25. května roku 1961 na svátek Svaté Sofie a odtud také pochází její jméno. Již tehdy vypadala úplně stejně jako dnes, a byl to okamžitý úspěch. Mladé matky hned věděly, že žirafu Sophii musí pro své děti mít… A když se u dětí objevují první příznaky růstu zoubků, žirafa Sophie jim namáhá přestat plakat! Tato zpráva se nesla dům od domu a malá hračka žirafka se tak stala slavnou.

Od té doby v Evropě, již několik generací dětí si zamilovaly pískot žirafy Sophie. Ve Francii tuto hračku dostane každý novorozenec a jen v této zemi se jich ročně prodá přes 1,5 miliónu kusů. Velkou oblibu si tento výrobek našel i mezi světovými celebritami a jejich dětmi. 

Unikátní materiál, jedinečný proces výroby...

VULLI, společnost se sídlem v Rumilly ve francouzském regionu Haute-Savoie, i nadále uchovává pečlivě střežené tajemství výroby této hračky. Sophie la girafe® je dodnes stále „tradičně“ vyráběna z 100% přírodního kaučuku z mízy stromu Hevea prostřednictvím náročného procesu čítajícího 14 ručních operací. Kaučuk neboli latex ze stromu Hevea byl nejprve zpracován v roce 1928 pomocí vulkanizační techniky, kterou vymyslel pan Charles Goodyear – zakladatel legendární značky pneumatik. Kaučuk používaný společností Vulli pochází výhradně ze stromů Hevea rostoucích v Malajsii. Jedná se o přírodní materiál vyznačující se měkkostí, pružností, je voděodolný a příjemný svou vůní a i na dotek.

Stimulace všech 5 smyslů...

Zrak: tmavé kontrastní skvrny po celém těle hračky přitahují zrak dítěte. Hračka se tak pro dítě stane důvěrně známým předmětem, který snadno pozná a identifikuje.

Chuť: hračka je vyrobená z pružného materiálu, má řadu kousacích partií (antény, rohy, nožičky), a proto je ideálním pomocníkem pro zklidnění podrážděných dásní při prořezávání zoubků. Hračka je vyrobená z 100% přírodní gumy a potravinářské barvy, a proto je pro dítě naprosto bezpečná.

Čich: specifická vůně přírodního kaučukovníku umožňuje, aby dítě hračku snadno identifikovalo a odlišilo od ostatních hraček.

Sluch: hračka má v těle zahrnuté pískátko, které je nejenom zdrojem zábavy, ale současně stimulujte sluch dítěte a napomáhá mu v pochopení vztahu mezi příčinou a následkem.

Hmat: hračka je lehká a dokonale uzpůsobená pro drobné ručičky dítěte, které ji může snadno uchopit za dlouhé nožky nebo krk. Hebkostí provedení připomíná jemnou pokožku maminky, a proto v dítěti vzbuzuje pocit bezpečí, a je pro něj zdrojem uklidnění.

Výrobce hračky žirafy Sophie francouzská společnost Vulli se vždy zajímala o ochranu planety a o ochranu těch nejohroženějších bytostí. Každý rok se prodá více hraček Sophie la girafe® než kolik se narodí dětí; a to je samozřejmě mnohem víc, než kolik je žijících žiraf na planetě Zemi. V současné době jsou žirafy velmi ohroženým druhem a existuje riziko, že se o nich budoucí generace budou dozvídat pouze z knížek.

U příležitosti svého 60. výročí se Sophie la girafe® zavázala k jedné důležité a smysluplné věci! A kdo jiný než Sophie by měl bojovat a vystupovat proti tzv. „tichému vymírání“ žiraf? Vulli se tedy rozhodla podpořit GCF. Pod touto zkratkou se skrývá mezinárodní odborná organizace zaměřující se na poskytování inovativních přístupů pro záchranu žiraf ve volné přírodě.

V roce 2021 z každého prodaného balení půjde €1 na financování translokačního programu vedeného právě touto organizací. Tuto speciální edici najdete zde https://www.babyholding.cz/cs/chrastitka-a-kousatka/8356-vulli-darkovy-set-zachranme-zirafy-3056565165149.html 

Přestože se žirafka „narodila“ již v roce 1961, dodnes ji nezastínila žádná jiná hračka pro miminka. S více než 50 miliony prodaných kusů je tou pravou hvězdou po několik desetiletí. Pro současné rodiny se Sophie la girafe® dokonce stává nutností! Milují ji jak rodiče, tak i jejich ratolesti. Sophie la girafe® je bezpochyby nadčasovou hračkou napříč generacemi. 

Na kompletní nabídku značky Sophie la giraffe® se můžete podívat zde: https://www.babyholding.cz/cs/212-vulli-sophie-la-girafe 

Product added to wishlist
Product added to compare.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.